24.2.2013_Hradec Králové

 

Tento turnaj byl sehrán den po návratu z lyžovačky. Začal jsem tímto konstatováním, protože se jednalo o důležitý fakt, který měl vliv na naší hru a celkové umístění v turnaji. Nutno říci, že se jednalo o nejvalitněji obsazený turnaj v zimním období, dokonce se zahraniční účastí. Jen namátkou... Hradec Králové, Pardubice, Sigma Olomouc, Slovan Bratislava ....... Celkem se turnaje zúčastnilo 9 týmů rozdělených do dvou skupin.

 

V naší skupině, B, byl dále Hradec Králové, Slovan Blava, FK Pardubice MFK Chrudim.

 

Turnaj jsme odstartovali proti Hradci Králové. V sestavě tohoto mančaftu byl Matěj Malý, který neunikl zájmu a údivu našich borců.... Matěj Malý byl určitě v utkání proti nám hlavní oporou Hradce. Prohráli jsme 2:0 Matěj jeden gol dal a na druhý nahrál....

 

Následoval zápas proti Chrudimi. Plný zvratů a jak se později ukázalo, důležitý pro další vývoj ve skupině i pro svědomí našich lyžařů. Utkání otevřel již v 30. vteřině Jura. Vše vypadalo slibně.... Chrudimi se podařilo otočit na 2:1. Pak si míč 2 minuty před koncem postavil Chrpič a tradiční bombou se mu podařilo trefit soupeřovu branku. Chrudim však 10 vteřin před koncem vstřelila branku na 3:2, na kterou jsme již neměli čas odpovědět.

 

Další, tentokrát mezinárodní zápas, první pro všechny naše hráče, se sehrál proti Slovanu Bratislava. Klukům se kolena nerozklepali, ale soupeř, nakonec celkový vítěz turnaje na hřišti dominoval. Skóre 4:1 ještě nebylo tak děsivé, ostatní soupeři si odnášeli podstatně větší brankový příděl.

 

Poslední zápas ve skupině jsme sehráli proti perníkářům z Pardubic. Vítěžství 1:0 zaříli Patrik, následovali šance další hráčů, Martina, Jirky Zm., ale žádná z nich nakonec nevedlo k navýšení rozdílů a do konce zápasu jsme se strachovali o výsledek.

 

Konečné umístění v tabulce - 4. místo za 3 body pro nás znamenalo souboj o 7.-9. místo.

 

Následující utkání pro nás znamenalo obrat k lepší, úspěšnější části turnaje. Jednalo se již o zápasy o celkové umístění.  Roudnici nad Labem jsme vyprovodili 4 brankami. Lukáš Z., Jura, Patrik a nakonec Martin se rovnou měrou podělili goly. S mužstvem z Pardubic jsme se nakonec utkali ještě jednou, tentokrát s výsledkem 2:2 po gólech Jury a Lukáše Z.

 

Celkové 8. místo.....znamená, že je co zlepšovat. Šance na zlepšení je již tuto sobotu v Milovicích!

 

  HK B Slovan Jičín Pardubice Chrudim Skóre Body Pořadí
HK X 2:2 2:0 5:1 4:3 13:6 10 2.
Slovan 2:2 X 4:1 2:1 9:0 17:4 10 1.
Jičín 0:2 1:4 X 1:0 2:3 4:9 3 4.
Pardubice 1:5 1:2 0:1 X 2:2 4:10 1 5.
Chrudim 3:4 0:9 3:2 2:2 X 8:17 4 3.