19.1.2013 - FK Mladá Boleslav

 

Tento turnaj se konal v pod hlavičkou prvoligového FK Mladá Boleslav. Pro nás je ale ročník 2004 z města automobilů častým a známým soupeřem. Dalšími účastníky tohoto turnaje byl klub FK Admira Praha, FC Slovan Liberec, AC Sparta Praha, FK Neratovice (se kterými jsme se utkali na turnaji v Milovicích) a FK Baumit Jablonec. Jednalo se tedy o optimální variantu turnaje, ve kterém se kluci střetli se šesti soupeři systémem každý s každým.

 

Kluci nastoupili ke svému prvnímu utkání na turnaji proti FC Slovan Liberec. Za výsledkem 0:3 stála brzo obdržená branka a zbytečně nízká sebedůvěra. Tyhle zápasy prostě kluci ještě neumí, po obdržené brance se nám nedaří dál hrát trpělivě svou hru a proměňovat šance po chybách soupeře.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti FK Baumit Jablonec. V tomto zápase se nám podařilo skórovat goly Jirky Z. a Patrika. Na 5 vstřelených branek soupeře to ale nestačilo. Jablonec pro nás byl hratelným soupeřem.....

 

Následující třetí utkání bylo proti Spartě. Sparta se na celém turnaji prezentovala odlišným pojetím a zaslouženě vyhrála celý turnaj. Kluci se však na turnaj s tímto zvučným soupeřem ( se kterým ještě tento rok zápasy sehrají) dobře připravili. Prohra 1:3 odpovídala předvedené hře, zlepšenému bojovnému výkonu a kompletně lepší souhře všech spoluhráčů. Kluci si dokázali, že hrát se dá proti každému soupeři a po zbytek turnaje předváděli výkony odpovídající jejich možnostem.

 

Utkání s Mladou Boleslaví skončilo výsledkem 4:0. Střelecky se zapsali Patrik 2x, Jura 1x a jednou se střelecky zapsal Lukáš Chrpa. K pořádajícímu týmu jsem se tedy, stejně jako ostatní soupeři, nezachovali příliš gentlemansky....

 

Utkání se soupeřem z Neratovic bylo utkání střelce Jury.... Brankavstřelená v 20. vteřiněbyla velkým povzbuzením a projevila se na bojovném a sebevědomém pojetí hry. Soupeři se podařilo otočit dvěmi brankami vývoj utkání, ale Jura na úplný závěr v čase 14:58 vyrovnal. Celkem tedy 2:2.

 

Poslední utkání proti Admiře skončilo 3:1 v náš neprospěch... Celkové umístění v turnaji tedy pro nás znamenalo 6. místo za 4 body a skóre 10:16.

 

1. AC Sparta  2. FK Admira  3. FC Slovan Liberec  4. FK Neratovice  5. FK Baumit Jablonec  6. SK Jičín  7. FK Mladá Boleslav